poniedziałek, 12 września 2016

LIFE: DZIECKO I PIES? CZY TO IDZIE W PARZE?



Często, BA! nawet bardzo często spotykam się ze z pytaniem "to wy jeszcze macie Majka?" Czy u Was też padały pytania o zwierzaka po narodzinach dziecka?


Ludzka ciekawość i "mądre rady" po urodzeniu dziecka to jakaś plaga. Często zastanawiam się czy ci ludzie nie mogą się czasem ugryź w język?

Czara goryczy przelała się kiedy kilka tygodni po narodzinach Wojtka kilka osób pytało się co teraz z naszym psem. No co ma być? Jest, był i będzie. Co z tego, że w domu pojawiło się dziecko? Czy to powód, żeby oddawać psa? Mamy w domu shih tzu, pies, który nie uczula to dlaczego mamy się go pozbyć? 

Przecież psa nie przyjmuje się do domu i nie traktuje jak zabawki, chcę to oddam, nie to zostaje. To żywa istota, która też ma uczucia. Nie po przygarneliśmy go do domu, pokochaliśmy żeby oddawać. 


Swoją drogą dzieci świetnie się chowają ze zwierzakami. Weźmy na przykład naszego Majkiego, pilnuje Wojtusia cały dzień. W zasadzie gdzie Wojtek tam i on. Gdy dziś kurier zapukał do drzwi i zniosłam Wojtka w leżaku na dół ( mamy 2 piętrowe mieszkanie), kurier pochylił się nad Wojtkiem mówiąc do niego, co ewidentnie nie spodobało się naszemu psu, bo został obwarczony i obszczekany. Nasz mały słodki i cichy Majo, który nie szczekał, zrobił się nagle obrońcą Bezzębnego, coś pięknego.

Dzięki zwierzakom, w dzieciach szybciej rozwija się odpowiedzialność za kogoś oraz mocniejsza jest empatia. 

Serio nie patrzmy na zwierzaka jak na potencjalną wielką bakterię, która zaraz zarazi nasze dziecko wszystkimi możliwymi chorobami.


Leżaczek - STOKKE STEPS || Zabawka - rossmann


A tutaj możecie zobaczyć jak pięknie od samego początku Majo pilnował Wojtka, na zdjęciach poniżej Wojtuś ma 10 tygodni. Aż zazdroszcze synowi, że będzie miał takiego cudownego towarzysza zabaw.


To zdjęcie powyżej kooooooocham! Jakby Wojtek mówił do Majkiego : " Te matka znów pisze o nas, luknij ooo tam, zapozujmy do fajnej foty brachu"




Brak komentarzy :

Copyright © 2014 Qamille - blog lifestylowy, blog parentingowy
Designed By Blokotek